DLACZEGO MASZ NIEDOBÓR OMEGA 3 ?Dlaczego nie latwo jest miec adekwatny poziom Omega 3 na roslinnej diecie? Co to jest EPA i DHA? W jaki sposob organizm przetwarza kwasy tluszczowe Omega 3 na aktywne formy? Jak uzupelniac braki? Jaka jest rola enzymow? Co hamuje wytwarzanie enzymow?
Link do sklepu ze zdrowymi suplementami

source: https://nasibbitar.net

Xem thêm các bài viết về Sức Khỏe: https://nasibbitar.net/category/suc-khoe/

20 thoughts on “DLACZEGO MASZ NIEDOBÓR OMEGA 3 ?”

 1. Dyskusja na poziomie, czego jest więcej lub mniej w organiźmie ( mózgu ) jest mało " strawna". A istotne jest to co dostarczamy do organizmu i to co należy, do niego dostarczać. Mnóstwo "drzwi" jeszcze nie jest otworzonych.

 2. Magda, z innej beczki pytanie. Moj tata bedzie mial 4 operacje na przepukline pepkowa. Po 2 operacji usuneli mu pepek, mial siatke aby wzmocnic miesnie, nastepnie zalozone miesnie z jednej strony brzucha na druga zszyte wewnatrz I na zewnatrz. Niestesty nie przynioslo to efektow. Teraz ma kolejna przepukline. Nosi pas na brzuch non stop. Pytanie czy jest sens ciac po raz czwarty. Anestetyk dziala zabujczo na niego. Pozdrawiam, Marcin

 3. Witam Pani Magdo. Próbuję zakupić produkty na stronie detoxpolska.pl ,ale niestety kiedy wpisuje dane i chcę zakupić coś nie działa ? Czy ma Pani jakieś wskazówki co powinnam zrobić albo może jest jakaś inna możliwość zakupu?

 4. Bardzo istotne jest również, jak dużo wchłaniamy EPA . Ja używam Omega- 3 z zawartością 380 EPA !!!. Często suplementy, ze względu na wysoką cenę pozyskiwania Omegi-3, mają wielokrotnie niższą zawartość EPA i w ostatecznym rozrachunku okazują się droższe lub przy zaniżonym składzie, po prostu nieskuteczne.

 5. Jajeczko! Na zdrowie!

  Wartość biologiczna

  Nie ma w przyrodzie bardziej doskonałego surowca spożywczego niż jaja. Nikt się nad tym nie zastanawia, że normalnie zapłodnione jajo kurze po dostarczeniu energii w postaci ciepła (39°C przez 21 dni) przeistacza się w żywy organizm (pisklę), w którym jest układ kostny, mięśniowy, pokarmowy, nerwowy, immunologiczny itd..

  Powstał żywy organizm zdolny do wzrostu i dalszego rozwoju, jedynie energia była potrzebna do wzbudzenia życia. Zatem wszystkie niezbędne substancje potrzebne do jego stworzenia zawarte są w jaju. Ten właśnie fakt świadczy wystarczająco o jego wartości biologicznej i wskazuje jak cenne zawiera składniki. Z prostej kalkulacji wynika, że aby w pełni zaspokoić zapotrzebowanie organizmu człowieka na wszystkie składniki niezbędne do funkcji życiowej, wystarczy konsumować jedynie jaja. Stanowią one najlepsze źródło aminokwasów, w tym szczególnie egzogennych, kwasów tłuszczowych, witamin, związków mineralnych. Należy dodać, że proporcje pomiędzy poszczególnymi składnikami chemicznymi, ich treść, są idealne brak jest jedynie witaminy C. Białko jaja zostało uznane prze organizację FAO/WHO za międzynarodowy wzorzec. Przyswajalność poszczególnych składników jest imponująca i nieporównywalna z innymi produktami, na przykład białko jest przyswajalne w 94%, tłuszcz w 95%, węglowodany w 98% , związki mineralne w 76%. Porównajmy – przyswajalność białka zawartego w mleku kształtuje się na poziomie 85% w ziemniakach 77%, a w mięsie 78%, w roślinach strączkowych 40 – 60%.

  Szkoda, że bez uzasadnienia często w wielu gabinetach lekarskich zakazuje się spożycia jaj, a przecież jest to przede wszystkim żywność niskokaloryczna i pełnowartościowa. Dwa duże jaja zawierają tylko 150 kcal, a więc mogą stanowić doskonały składnik diety odchudzającej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *